Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 You think you know me ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Koslov Ace

Koslov Ace


Mesaje : 19
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyLun Feb 18, 2013 9:21 pm

Ora 14:30 , o zi destul de placuta .

Cum nu avea ce face , Ace se plimba din colo in colo prin camera gandindu-se la mai multe modalitati de a 'evada' din acea stare de plictiseala . La un moment dat isi lua paltonul lung si negru si se indrepta cu pasi marunti dar totusi calculati catre parcul din apropierea casei lui . Nu era nimeni . Nici ca se putea mai bine . Se putea relaxa in liniste fara sa-l deranjeze nimeni . Se aseza pe o banca , aprizandu-si o tigara fumand-o cu o oarecare eleganta .
Sus In jos
Kim Su Jeong

Kim Su Jeong


Mesaje : 9
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyLun Feb 18, 2013 9:27 pm

Misiunile au fost tot mai dese iar Su se simtea mai obosita ca niciodata. Facea asta de ceva timp dar simtea ca avea nevoie de o pauza destul de lunga ca sa isi mai revina. Ii era dor de monotonia vietii, de lucrurile simple pe care oamenii sunt nevoiti sa le faca in fiecare zi, dar nu si ea.
Fiind o zi cam friguroasa, Su isi lua paltonul crem pe ea si boneta de aceeasi culoare, parasind casa. Paltonul se asemana unei rochii scurte, dar bufante, colantii negrii si tocurile asortandu-se perfect stilului sau. Pasea deloc grabita spre parcul din apropierea noii sale case, fiind singurul loc unde se putea relaxa in voie, fara sa fie deranjata de nimeni.
Isi tinea mainile in buzunarele paltonului, pe chip purtand un micut zambet dulce in timp ce se apropia de bancile insirate de-alungul aleii parcului.
Sus In jos
Koslov Ace

Koslov Ace


Mesaje : 19
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyLun Feb 18, 2013 9:45 pm

Pentru a se relaxa aceasta isi lasa capul pe spate inchizand ochii pentru cateva momente . Vantul incepu sa adie din ce in ce mai tare dar asta nu-l deranja pe tanarul Ace . Fuma pentru ultima data din acea tigara apoi o calca cu varful pantofului luand-o din nou la pas cu mainile in buzunar .
Era asa de liniste , asa de placut incat dupa el ar sta toata ziua afara . Intradevar , devenise din ce in ce mai obosit dupa atatea misiuni dar asta nu-l deranja . Ii placea sa traisca palpitant . Inspira aer adanc in piept , ridicandu-si la un moment dat privirea din pamant cand vazu o tanara domnisoara in fata lui care , din greseala dadu peste ea .
- Imi pare rau , spuse pe un ton foarte calm .
Sus In jos
Kim Su Jeong

Kim Su Jeong


Mesaje : 9
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyLun Feb 18, 2013 9:55 pm

Era pierduta in propia ei lume ca sa mai fie atenta pe unde mergea. Se gandea ca un mic concediu nu i-ar fi stricat, o vacanta la mare, sau la munte, sau oriunde intr-o alta tara straina atata timp cat avea sa se relaxeze putin si sa se distreze, sa uite de griji si de misiunile obositoare ce vor urma. Nu putea renunta la aceasta meserie caci ii placea si o facea sa se simta puternica si sigura pe sine, lucruri pe care viata nu i le prea oferea ca si un simplu.
Ofta adanc in sinea ei ca apoi sa isi inchida ochii pentru cateva secunde, fiind de-ajuns sa simta cum a lovit ceva, sau pe cineva. Isi deschise brusc ochii cand auzi o voce, privindu-l surprins pe barbatul din fata ei. Era atat de inalt in comparatie cu ea...
-Imi cer scuze, nu ma uitam pe unde merg. V-am lovit, sunteti bine?
Intreba pe un ton ingrijorat, stiind ca uneori putea fi o adevarata pacoste impiedicata si neatenta.
Sus In jos
Koslov Ace

Koslov Ace


Mesaje : 19
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyMar Feb 19, 2013 12:37 pm

- Nu , eu ar trebui sa-mi cer scuze . Nu am fost atent pe unde mergeam , adauga tanarul brunet lasandu-si la un moment dat privirea in jos . Uite , nu vreau sa par prea direct dar ca sa ma revansez ai vrea sa mergi la cafeneaua acea ? , si arata cu privirea o cafenea destul de selecta si scumpa unde mai mereu isi petrecea Ace timpul liber .
Nu vroia sa para un porc , dar nu de alta nu stia cum sa se revanseze fata de dansa pentru ca uneori poate fi un impiedicat in adevaratul sens al cuvantului in ciuda faptului ca la prima impresie pare un gentleman . Si in plus , chiar nu avea ce face iar asta era o oportunitate de a socializa si a cunoaste oameni noi .
Sus In jos
Kim Su Jeong

Kim Su Jeong


Mesaje : 9
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyMar Feb 19, 2013 12:43 pm

Cu siguranta tanarul nu a avut nici o vina in toata povestea asta; ea era cea care visa cu ochii deschisi atunci cand ar trebui sa fie atenta pe unde mergea. Se simtea destul de rau ca intrase in acesta si a, din cauza ei, tanarul se simtea vinovat insa, invitatia la cafea suna foarte bine. Nici nu-si mai amintea de cand nu a mai baut o cafea in compania cuiva si parea o idee splendida in acele momente.
-Mi-ar face placere dar chiar nu trebuie sa te revansezi. Eu ar fi trebuit sa fiu atenta pe unde merg.
Cafeneaua i se parea una scumpa si, din punctul de vedere al feteri, nu merita un asemenea deranj. Desigur, isi va plati consumatia caci nu vroia ca brunetul sa-si cheltuie banii pe cineva ca ea.
Isi tinea mainile impreunate in fata, fiind usor imbujorata caci situatia de fata o stanjenea, la fel ca prostia din capul ei.
Sus In jos
Koslov Ace

Koslov Ace


Mesaje : 19
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyMar Feb 19, 2013 9:23 pm

- Placerea este de partea mea , asa ca nu trebuie sa te simti vinovata sau ceva de genul asta .. , chicoti el luand-o la pas usor catre cafenea . Ii deschise usa ca un adevarat gentleman ce era si intra dupa ea tragand scaunul ei pentru a se aseza . In cele din urma isi dadu paltonul jos asezandu-l pe spatarul scaunului si privi in meniu ce sa comande . La un moment dat isi scoase din buzunarul paltonului pachetul cu tigari si il puse pe masa apoi isi fixa irisii cafenii catre tanara . Stiu ca te-am cam luat in graba asa de pe drum , Koslov Ace ! , se prezenta brunetul in cele din urma schitand un mic zambet .
Sus In jos
Kim Su Jeong

Kim Su Jeong


Mesaje : 9
Data de inscriere : 18/02/2013

You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... EmptyMar Feb 19, 2013 10:43 pm

Zambi dulce insa usor rusinata de toate cele intamplate, urmandu-l pe tanar inde-aproape pana la acea cafenea. In ciuda situatiei destul de ciudate si neasteptate, se bucura ca avea sa-si petreaca putin timp impreuna cu cineva, si ca nu va fi singura. Brunetul parea un adevarat gentleman si se bucura sa fie in compania acestuia.
Ii multumi cand ii deschisa usa si cand ii trase scaunul, Su asezandu-se elegant pe acesta.Isi dadu jos paltonul si il lasa sprijinit de scaun, agatand si de el boneta, ramanand acum intr-o bluza eleganta, de culoare crem, la gat purtand un lantisor fin.
Lua un meniu si privi prin el, asta pana cand tanarul ii vorbi, indreptandu-si atentia spre acesta.
-Ah, scuza-mi lipsa de maniere; Kim Su, imi pare bine de cunostinta.
Ii zambi dulce, placandu-i numele acestuia.Nu numai ca arata bine insa era si atent si manierat; lucruri pe care le intalnesti cam rar, in ziua de astazi, la alti barbati.
Sus In jos
Continut sponsorizat





You think you know me ... Empty
MesajSubiect: Re: You think you know me ...   You think you know me ... Empty

Sus In jos
 
You think you know me ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: Casele-
Mergi direct la: