Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Make it sweet....

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kyran

Kyran


Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptyMier Feb 20, 2013 10:17 pm

Care e cea mai buna modalitate de a-ti incepe ziua decat cu ceva dulce? Mai mult ca sigur asta era reteta daca voiai sa o incepi cu multa energie, mi-am zis oarecum sarcastic in timp ce ma uitam in vitrina unui magazin la fata mea, ziceai ca a fost lovita de un tramvai nu alta, iar nu dormisem suficient si poate ca trezitul la ora 9 era prea mult pentru mine.
-Mda...misiuni, ale dracu rau, m-am resemnat apoi m-am indreptat alene spre destinatie. In maxim 5 minute eram in fata cofetariei care abia se deschisese si nici dracu nu bantuia pe acolo, la ora aia matinala. Ce? Doar eu voiam dulciuri? Treaba lor...
Am intrat si m-am asezat la o masa de langa fereastra, urcandu-mi si picioarele pe scaun si punandu-mi capul intre genunchi, facand apoi semn cu mana tipei roscate, care se indrepta imediat spre mine cu un zambet imens. Cum reusea? Habar n-am.
-Ti-am zis de atatea ori ca nu asa se sta la masa, imi reprosa, strambandu-se putin, dar nu avea ce sa-mi faca, mai ales ca ma cunostea, doar eram un client fidel.
-Da, vreau si eu o portie tripla de inghetata de ciocolata si bineinteles sa nu uiti de prajitura, i-am raspuns, deja obisnuit, lasandu-mi totusi picioarele jos, punandu-mi in schimb capul pe masa, pregatit sa trag un pui de somn.
Sus In jos
Jaejoong

Jaejoong


Mesaje : 49
Data de inscriere : 16/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptySam Feb 23, 2013 7:43 pm

Deabia terminase una din cele mai ciudate misiuni ale sale, era atat de recenta incat nici nu apucase sa doarma sau sa treaca pe acasa sa isi lase arsenalul din ghiozdan. Era imbracat cu tinuta sa obisnuita – pantaloni negrii, cu cureaua cu tepi, tenisi la fel, un tricou alb, in forma de V la gat si un sacou negru deasupra, intrand in contrast perfect cu ochelarii de soare ce ii acopereau toti ochii. Isi verifica telefonul, avand repede prilejul sa il inchida, caci numai dorea sa se angajeze in vreo chestie tampita atunci. Casca putin si fara sa vrea trecuse pe langa o cofetarie ce era deschisa la o ora asa matinala. Zaharul nu suna deloc rau, probabil ii va arata brunetului cum sa isi deschida larg ochii si il va face sa revina la realitate.
Merse la usa si apasa clanta, dupa care intrase inauntru, ascultant pentru cateva secunde acel clinchet facut de “inventata” sonerie, dupa cum ii placea lui sa numeasca. Trecandu-si privirea in jur observa ca era numai el, un baiat blond si evident, cofetarita. A zambit larg, datorita faptului ca nu era aglomerat. Ii cam placeau localurile mai pustiite, erau mai calme.
Ajunse la cofetarita si o intreba imediat:
- Inghetata de menta si cafea cu frisca ai?
Fata numai il aproba si baiatul zambi imediat.
- Bine, atunci vreau trei cupe si cafeaua! I-a zis facandu-i cu ochiul, deabia apoi gandinduse unde sa se aseze.
Totusi cu atatea mese libere, parca cea ocupata nu ii suna deloc rau, astfel se indrepta inspre acolo, usurandu-i si tinerei muncii ca trebuia sa aduca ambele comenzi in acelas loc.
- Te superi daca stau aici, ciudatelule? Intreba brunetul pe baiatul adormit, din cate s-ar parea, insa numai astepta raspuns ca isi si trecuse rucsacul pe spatar si se aseza. Si asa s-ar parea ca tipa din incapere si sosise la masa cu comanda gata pregatita, pe care le aseza la fiecare in fata, exact.
Sus In jos
Kyran

Kyran


Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptySam Feb 23, 2013 8:31 pm

Am auzit vag clinchetul soneriei, imi era atat de cunoscut incat nu stiam daca e imaginatia mea sau chiar mai frecventa cineva locul asta. Nu m-am sinchisit insa, ci am continuat sa stau cu capul pe maini, aproape adormit. Se auzeau apoi si voci, lucru care m-a facut sa stramb instinctiv din nas si sa ma pozitionez mai bine, acoperindu-mi urechile. Eu aveam chef de nani nu de ascultat radioul.
In cele din urma, vocea deveni prea accentuata ca s-o pot ignora asa ca am motait putin, ciufulindu-mi parul, trecandu-mi degetele pe langa urechi si imprastiind suvitele blonde. Cred ca intrebase daca il las sa stea langa mine, dar nu-mi asteptase oricum raspunsul, cand mi-am ridicat privirea, tanarul era deja in fata mea. I-am analizat curios trasaturile, la final fixandu-i ochii pentru a putea conversa.
-Neata....am mormait apoi m-am retras pe scaun la vederea roscatei care aducea comanda.
-Mersi, am zis scurt, pe o tenta dulceaga. Am luat lingurita si am inceput sa mananc inghetata destul de rapid in contrast cu somnolenta mea.
-Do you like it sweet?
Sus In jos
Jaejoong

Jaejoong


Mesaje : 49
Data de inscriere : 16/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptySam Feb 23, 2013 9:58 pm

Isi puse o lingura in inghetata sa si apoi o trecuse direct intre petalele sale catifenii, placandu-i aroma aceea rece si cum se simtea imediat dupa. Era ca o briza racoroasa intr-o vara mult prea calduroasa, care il dezmetici complet din somnul ce dorea sa ii vina si lui. Mai ales ca era si mai sigur de faptul ca daca nu se trezea cel de la masa lui, va adormi si el in scurt timp. Problema rezolvata, din cate s-ar parea.
Incepuse sa analizeze somnorosu din camera si chiar chicotise incet de la imaginea haotica pe care i-o oferise. Pentru cateva clipe atunci i s-a parut chiar dragut.
- Neatza s0mnorila. Nu ai pat acasa de adormi in cofetarie? L-a intrebat scotandu-si putin varful limbii, in afara.
Mai luase o gura din inghetata, rasufland usurat ca numai aducea masa aceea a stare de somnolenta si la intrebarea blondului, isi plastifica pe fata un zambet in coltul gurii. Incepuse sa aprobe incet, involuntar chiar.
- I like it very sweet…! Spuse, luandu-si si cana de cafea in mana stanga, singura fara lingurita, apoi lua o gura din lichid, inchizandu-si ochii ca sa-l savureze mai bine. La final, aseza din nou cana pe masa, lasand-o putin cam spre margine.
- Esti dragut! Vorbi acesta direct de cum zarise mai bine chipul baiatului, apoi isi daduse putin viziunea ochilor pe fereastra. Nu ca ar avea ce sa vada la ora aceea, caci cine a plecat spre munca sau scoala, au facut-o si mai devreme, iar restul, fara treaba, doarmea. Parca il apucase brusc peisagistele.
Sus In jos
Kyran

Kyran


Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptySam Feb 23, 2013 11:17 pm

-Tot ce se poate, mi-a fugit patul de acasa si am uitat sa-l dau in urmarire generala, daca ai vreo oferta, sunt disponibil. Dai cu imprumut sau mergi le vanatoare, depinde, i-am raspuns putin sarcastic, fara sa schitez vreo expresie pe chipul palid.
Pana una alta, eu mi-am terminat inghetata, caci mancam foarte repede cand ma lovea vreo foame. Mi-am lins lent buzele, asigurandu-ma ca nu-mi ramane ciocolata pe gura.
-Too bad, cause I like it hardcore...am spus cu subinteles si cu o oarecare intentie de gluma, dar bineinteles ca mecla mea arata atat de serioasa de parca venea Apocalipsa, deci nu se stia cum o va primi baiatul.
Am ridicat din sprancene la auzul replicii sale, oarecum nelamurit apoi m-am strambat cand s-a uitat pe fereastra, poate ca-mi placea cam mult atentia lui. Am zambit in coltul gurii, luand prajitura si lingand frisca de deasupra, am pastrat putin pe limba apoi m-am aplecat peste masa, apropiindu-mi chipul de al sau si imprastiindu-i substanta cremoasa pe buze apoi m-am retras.
-I am this sweet...
Sus In jos
Jaejoong

Jaejoong


Mesaje : 49
Data de inscriere : 16/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptyDum Feb 24, 2013 12:05 am

A observat imediat ca blondul era amuzant si pervers de cum ii vorbise de pat. Chiar ca devenea si mai draguta situatia.
- Da, patul meu e perfect rece si in curs de incalzire pentru tine... a zis, in ciuda sarcasmului din tonul vocii lui.
Iar spre deosebire de partenerul cu care deabia intrase in conversatie, inghetata lui se termina mult mai greu, placandu-i savoarea si senzatia aceea lenta de trezire. Deabia ajunse sa evapore jumate din ea, dar nici pe aproape.
Atunci cand a zis asa-zisa gluma, ochii sai au inceput sa clipeasca des, prea socat de cat de direct a fost adresat lucrul acesta, chiar de la prima lor conversatie. Insa, isi si reveni repede, caci s-ar parea ca gasise o personalitate noua si nemaiintalnita.
- Ma adaptez usor... i-a dat si contra-replica inapoi si chiar a facut cu ochiul, nestiind cat de bine se putea observa asta prin ochelarii negrii de soare.
Atunci cand s-a uitat pe geam, a primit alta reactie socanta din partea blondului, desi ii cam placea cum limba sa ii mangaia petalele lui catifelate. Chiar ca i-a captat atentia din start cu lucrul respectiv. Imediat dupa ce se retrase, brunetul isi linse buzele de frisca si zambi mai vizibil ca niciodata.
- Yes, you really are sweet… si foarte curajos ca saruti un strain caruia nici macar nu ii cunosti numele, you know? L-a intrebat, punandu-si mana pe rama ochelarilor si deabia atuncea dandu-i jos de la ochi. Brusc caracterul blondului a devenit foarte interesant pentru el si mult prea placut.
Sus In jos
Kyran

Kyran


Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptyDum Feb 24, 2013 12:29 am

-Cu cat il incalzesti mai repede cu atat mai bine, am zis din nou, de data avand tonul mai glumet.
I-am analizat cu atentie reactiile, ba chiar ma holbam si prin ochelarii aia de soare, imi cam stateau in cale, dar in mare reuseam sa-mi dau seama. Replica lui imi placuse, era bine de stiut si in plus normal sa se intample asa.
N-a fost nevoie de prea mult timp ca atentia tanarului sa-mi apartina din nou, acesta lingandu-si buzele de frisca si zambindu-mi destul de larg.
-Aren't I?...Really? Si ce s-ar putea intampla nenea strain, o sa ma impusti pe neasteptate? Minti ca esti minor ca sa ma aresteze? am intrebat, punandu-mi coatele pe masa si proptindu-mi barbia in palme, clipind foarte des.
-Iti sta mai bine fara ei, am adaugat apoi, cand baiatul scapa de ochelari.
Sus In jos
Jaejoong

Jaejoong


Mesaje : 49
Data de inscriere : 16/02/2013

Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... EmptyDum Feb 24, 2013 1:28 am

Chicotise incet de cum i-a pomenit blondul de caldura si chiar clipise din ochi.
- Cineva e cumva, nerabdator? A intrebat chiar curios de faptul acesta .
Incepuse chiar sa fie si mai amuzant cand ii pomenise de pusca si de arest. Nu, ar fi fost mult prea simplu si banal, lucru caruia nu ii placea deloc lupului. Erau mult mai distractive chestiile cu cat erau mai complicate.
- Nu, ma refeream la asta. Nu stiu daca is vaccinat, daca mi-am facut analizele sau daca nu sufar de HIV, la lucrul acesta ma refeream eu cu strainii. Plus, de unde ai sti ca nu sunt minor? Ai auzit vorba aceea, cum ca aparentele inseala? Poate am 16 ani... i-a zis glumet, ridicandu-si ambele sprancene, intr-un mod pervers.
- Nu-i asa? Il intreba pe baiat de cum i-a facut un compliment ciudat cu privinta ochelarilor, incepand chiar sa clipeasca des din ochi. Imi vezi mai bine ochii si te poti oglindi si mai calumea la personalitate. Deja mi-am spart misteru... s-a prefacut tanarul numai putin suparat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Make it sweet.... Empty
MesajSubiect: Re: Make it sweet....   Make it sweet.... Empty

Sus In jos
 
Make it sweet....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: Cofetarie-
Mergi direct la: